012623
Dnes
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkem
102
149
523
11362
2187
4332
12623

Vaše IP adresa: 3.239.236.140
2021-01-21 19:49

Úvod

Aktuální informace

19.1.2021

MAŠKARNÍ PLES V MŠ

proběhne dne 16.2.2021 v jednotlivých třídách. Společný program se tentokrát z epidemiologických důvodů neuskuteční. děti připravte do masek již ráno v šatně a nezapomeňte ani na běžné oblečení pro pobyt venku.

Děkujeme.

19.1.2021

Angličtina

ze dne 1.2.2021 se překládá z organizačních důvodů na úterý 2.2.2021.

19.1.2021

Včelky

pokud se nic nezmění se vrátí do své třídy v pondělí  25.1.2021 .

 

10.1.2021

Současná epidemiologická situace

v celé České republice nás vede k apelu na všechny zákonné zástupce dětí docházejícícch do naší MŠ.

Již minulý týden jsem žádala o dovádění dětí zdravých, bez JAKÝCHKOLIV  příznaků infekčního onemocnění.

Počty nakažených však stále stoupají, opatření zůstávají nezměněna, bohužel i v MŠ.

Proto na Vás VŠECHNY důrazně apeluji, aby i v případě příznaků nákazy jakéhokoliv člena rodiny jste si ponechali dítě doma a vyčkali na situaci, kdy bude zřejmé, že se nejedná o Covid-19 a dítě jej nemůže dále šířit.

Karanténa + testy dětí i pedagogických pracovníků zajisté není to, co bychom si přáli - ani my, ani Vy.

Věřím, že mou žádost pochopíte a především jí vyjdete vstříc.

Zároveň je pro nás nutná i informace z Vaší, že dítě již nákazou Covid-19 případně prošlo.

Děkuji všem za zodpovědnost a důvěru.

Bc.J.Štulcová

 

 

 

5.1.2021

Fotogalerie Včelky:

Včelky - advent – MS Mesto Touskov – album na Rajčeti (idnes.cz)

2.1.2021

Vážení rodiče,

obracím se na Vás s výzvou ohledně zdravotního stavu Vašich dětí.

Jelikož v současném zimním období dochází k šíření a nárůstu respiračních onemocnění, ale bohužel u dětí i bezpříznakového možného šíření onemocnění Covid-19, velmi na Vás apeluji, abyste do mateřské školy přiváděli skutečně pouze děti zdravé - tzn. BEZ JAKÝCHOLIV PŘÍZNAKŮ  kašle, rýmy, bolestí hlavy, nohou, případně i vyrážek. Pokud by se nákaza Covid-19 v MŠ objevila, čeká nás opětně karanténa, což si zajisté nikdo z nás nepřeje.

Děti jsou velmi kontaktní, jak ve vztahu ke svým vrstevníkům, tak k osobám v MŠ - p. učitelkám, ale i ostatnímu personálu.

Často také nemají ukotveny běžné hygienické návyky -  smrkání, zakrývání úst rukou, umývání rukou ad. K šíření nákazy potom může docházet lavinově.

Příznaky se také často projeví v průběhu pobytu dítěte v MŠ. Pokud Vám paní učitelka předává dítě s touto informací, neberte ji na lehkou váhu a neargumentujte, prosím, že ,,doma mu nic není". NIKDY BYCHOM SI NEDOVOLILY, VÁM TUTO INFORMACI PŘEDAT, POKUD BY NEBYLA PRAVDIVÁ a dítě bylo ve stoprocentním stavu.

Snažíme se v maximální možné míře zamezit JAKÉKOLIV  nákaze v MŠ. Ale věřte, že žádná paní učitelka není ,,nesmrtelná teta" a všichni zaměstnanci MŠ mají kolem sebe své blízké, které by jakýmkoliv onemocněním nechtěli ohrozit. Je rozhodně na místě, dítě vždy ponechat doma, lehkou rýmu či kašel vyléčit, abychom i následně mohli pokračovat v běžném chodu MŠ.

Pochopitelně je naším právem (a vzhledem k zákonu o ochraně zdraví i POVINNOSTÍ) dítě s příznaky jakéhokoliv onemocnění odmítnout, avšak věřím, že Vaše zodpovědnost a ohleduplnost vůči okolí, ve kterém se dítě pohybuje, je natolik vysoká, že k takovýmto situacím nebude docházet.

Závěrem mi dovolte ještě jednou popřát všem zdravý a šťastný rok 2021.

 

Bc. J.Štulcová

 

21.12.2020

Stědrý den u Koťátek

Štědrý den u Koťátek – MS Mesto Touskov – album na Rajčeti (idnes.cz)

Štědrý den video – MS Mesto Touskov – album na Rajčeti (idnes.cz)

   

17.12.2020

Fotogalerie - Veverky Štědrý den

Štědrý den u Veverek – MS Mesto Touskov – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

Berušky - Štědrý den

Stědrý den u Berušek – MS Mesto Touskov – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

8.12.2020

Fotogalerie Zajíčci září - prosinec

Zajíčci - září - prosinec – MS Mesto Touskov – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

7.12.2020

- fotogalerie Čertí rojení - Berušky a Včelky

Berušky a Včelky – MS Mesto Touskov – album na Rajčeti (idnes.cz)

Čertí rojení - Koťata

Koťata – MS Mesto Touskov – album na Rajčeti (idnes.cz)

Čertí rojení - Veverky a Včelky

Veverky a Včelky – MS Mesto Touskov – album na Rajčeti (idnes.cz)

  

13.11.2020

Školní zralost

- informace vkládám do sekce ,,Pro rodiče"