Včera

2022-06-29 12:35

Zážitky z MŠ

VELIKONOČNÍ DÍLNA

První sněženky oznamující příchod jara pomalu odkvétají a z modrého nebe na nás sálají hřejivé sluneční paprsky. Jaro je tady! Všechno se opět probouzí po dlouhém zimním spánku a dokonce se už z teplých krajů vrátil čáp, který na naše děti v MŠ očkem pokukuje z nedalekého komína.

S blížícími se Velikonocemi jsme dne 29. března 2022 uspořádali odpolední velikonoční dílnu pro rodiče s dětmi. Sešli jsme se ve školní jídelně, kde byla připravena různorodá nabídka výroby velikonočních dekorací.

Bylo možné si vyrobit beránkový velikonoční věnec z netradičního materiálu - a to z odličovacích tamponů pod úžasným vedením Haničky Soukupové. Na dalších stanovištích si děti poskládaly papírovou slepičku dle vyobrazených jednotlivých kroků nebo si vystřihávaly připravená papírová vajíčka a pomocí provázku pak zavěsily na větvičku.

Zatímco si děti vymalovávaly omalovánky, anebo si už pochutnávaly na výborných velikonočních bochancích, které pro toto příjemné odpoledne upekly naše skvělé kuchařky, rodiče nadále se zaujetím vystřihovali skořápky ze třpytivého pěnového papíru. Výsledkem tohoto tvoření bylo klubající se kuřátko znázorněné pomocí kolíčku. Trochu náročné pro dospělé prsty, ale snad se rodiče moc nezapotili J.

Nebyly by to Velikonoce bez zdobení opravdových vajíček. Rodiče si pro děti donesli čistá vyfouknutá vajíčka a děti si je potřely lepidlem, vyválely v krupičce a potom už dle své fantazie natíraly barvivem. Co vajíčko, to originál.

Závěrem se účastníci seznámili s technikou enkaustiky, pomocí které si mohli vyrobit nejen zápich vajíčka či zajíčka, ale také obrázek či přáníčko.

Při odchodu byly pro děti připravené malé dárečky v podobě upečeného lineckého cukroví ve tvaru kuřátka, vajíčka a srdíčka. Rozzářené oči dětí a veselý úsměv na rtech děkujících rodičů nám byl po tomto příjemně stráveném odpoledni odměnou.

Atmosféra byla vynikající! Věříme, že toto dnešní velikonoční tvoření všechny nastartovalo k ještě většímu nadšení a odhodlání k vyrábění dekorací pro Váš domov.

Už teď se můžete těšit na další akce konané mateřskou školou. Určitě se máte na co těšit!

Zapsaly:

Bc.K.Černá