Včera

13.11.2020

Školní zralost

Vážení rodiče,

v tomto období pořádáme každoročně přednášku o školní zralosti, na které Mgr. Strýčková seznamuje rodiče se všemi oblastmi školní zralosti a připravenosti a nabízí možné činnosti a aktivity spojené s přípravou předškolního dítěte na školní docházku.

V letošním roce jsme připravily formu písemnou, která bude dostupná zcela pro všechny. V připnutých přílohách Vám ve zkratce nabízíme souhrn přednášky a zároveň výčet činností a aktivt, které s dětmi denně v rozličných obměnách provádíme a procvičujeme.

Jelikož se zápisy do ZŠ pomalu blíží a někteří rodiče ještě váhají s nástupem dítěte do ZŠ, předkládáme Vám pro Vaši informaci tento nástin. Pokud budete potřebovat detailnější informace, případně osobní konzultaci ohledně vyšetření školní zralosti nebo nástupu do ZŠ u Vašeho dítěte, neváhejte se obrátit na třídní učitelky.

V ,,Dovednostech předškoláka v kostce" najdete ve zkrácené formě souhrn činností, které by měly děti zvládat před nástupem do ZŠ.

V ,,Desateru pro rodiče" dle webu MŠMT jsou informace opět shrnuty v podobné formě.